Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego jestem znudzony swoim życiem?

Jestem mężczyzną i mam 19 lat. Moim problemem jest znudzenie wszystkim. Nic nie sprawia mi już takiej przyjemności jak kiedyś. Z takich typowo rozrywkowo rzeczy lubię słuchać muzyki i grać na konsoli. Nie sprawia mi to już takiej przyjemności jak dawniej. Lubiłem też z umiarem sporzyć alkohol i już nawet niego nie chce mi się pić. Nie wspomnę już o myśli nad nowymi zainteresowaniami. Potrafię normalnie funkcjonować w swojej klasie i rozmawiać ale wewnątrz siebie wszystko mnie nudzi.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Leki przeciwdepresyjne

Depresja to choroba cywilizacyjna. Odbiera chęć do życia, zabiera energię. Jak walczyć z depresją? Można stosować leki. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o lekach na depresję.

Mgr Krzysztof Ĺowigus
Mgr Krzysztof Ĺowigus Psycholog

Szanowny Panie, zmiany w postrzeganiu siebie i świata w Pana wieku są dosyć częste choćby ze względu na okres rozwojowy jakim jest wczesna dorosłość. Wiąże się on ze zmianami w dotychczasowym życiu, z innymi zadaniami; jednym z nich jest odkrywanie własnej tożsamości i właśnie tych zagadnień, o których Pan pisze: co mnie nudzi, co mnie ekscytuje, co mi przeszkadza, co chcę robić w życiu, kim chcę być, czy gdzie pracować... Wydaje się, że właśnie o tym Pan pisze; o odkrywaniu, iż dotychczasowe życie jest dla Pana nudne. Pytanie, co to Panu uniemożliwia, jak by chciał Pan to zmienić (o ile w ogóle), czy może jest Pan gotowy w tym zostać. Nuda sama w sobie nie jest przecież czymś obiektywnie złym; to pewien stan emocjonalny, samopoczucie. Być może oczekuje Pan, iż życie samo będzie Pana "zabawiało", zaskakiwało, itp. Jeśli tak, to czy te oczekiwania się spełniają? A jeśli nie, to jak chciałby Pan to zmienić (o ile w ogóle)? Zachęcam do przemyśleń. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Warto osobiście porozmawiać z psychologiem, np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy