Dlaczego jeszcze nie dostałam krwawienia w przerwie?

Witam. Mam 18 lat i od półtora roku zażywam tabletki antykoncepcyjne. Zawsze biorę je praktycznie o tej samej porze. Zdarza się, ale bardzo rzadko, wziąć trochę później, ale najwięcej do 3 godzin. Zawsze miałam okres w 4. lub 5. dniu po odstawieniu tabletek. Było to normalne krwawienie. Teraz w czasie odstawienia tabletek brzuch zaczął mnie boleć w 4. dniu, ale krwawienia ani plamienia nie miałam. Dzisiaj - w 5. dniu brzuch mnie nadal boli i wystąpiły tylko brązowe plamienia wyglądające na skrzepy krwi, a krwawienia nie mam dalej. Zdarzyło mi się tak jeden raz i mam obawy. Dodam, że współżyję z chłopakiem. Co jest nie tak? Czy jest możliwość ciąży? Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!
Jeśli regularnie zażywa Pani tabletki to ich skuteczność wynosi 98%.  Proszę jeszcze poczekać. Krwawienie powinno się pojawić. W każdej chwili może Pani wykonać test ciążowy.

Z poważaniem