Dlaczego każdy mężczyzna jest mi obojętny?

Jestem coraz bliżej wieku 30 lat. Wiele razy słyszałam, że człowiek obojętnieje emocjonalnie na płeć przeciwną po 30-tce. Czy to by tłumaczyło czemu każdy mężczyzna jest mi obojętny i nie robi na mnie wrażenia? Nie umiem rozpocząć udanego związku, jeśli w ogóle jakiegokolwiek. Ludzie dookoła, którzy kogoś mają mówią mi, że nie są zbyt zadowoleni z partnerów. Czy to powszechny problem ludzi we współczesnych czasach i czy ma to podłoże w psychice? Skąd to ,,zblazowanie'' u młodych?

Nie wydaje mi się, żeby problem z nawiązaniem przez Panią satysfakcjonującej relacji wynikał z jakiegoś bardziej generalnego rysu "pokoleniowego", lecz z Pani własnych trudności w tym zakresie. Nieprawdą jest, że obojętnieje się na inne osoby w jakimś wieku-to absolutnie indywidualna sprawa i zależy od osobowości, doświadczenia, motywacji...tego typu myślenie jakie tu Pani prezentuje jest bardzo stereotypowe, upraszczajace, a przede wszystkim pogłębiające Pani problemy (bo skoro przecież każdy tak ma w pewnym wieku, to po co się starać?). Myślę, że konsultacja z psychologiem pomoże pani znaleźć przyczynę Pani problemu, a dzięki temu pomoże go rozwiązać. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Z tego, co Panią zrozumiałam, otrzymuje Pani informacje od innych, że człowiek obojętnieje emocjonalnie po 30-ce, że ludzie dookoła nie są zbyt zadowoleni ze swoich partnerów.

Zacznę od tego, że nie ma idealnych ludzi ani związków partnerskich, czy małżeńskich.
Każdy związek, żeby trwał i rozwijał się wymaga pracy: zaangażowania, zaufania, szacunku, rozmowy, inspirowania, wspierania, rozumienia, empatii, bliskości, a nade wszystko rozwoju.

Nie jest tak, że ktoś będący naszym partnerem będzie spełniał nasze oczekiwania.
Wiele relacji skupionych jest tylko na własnych potrzebach, na braniu, a nie dzieleniu się.

Wnioskuję, że jest Pani zainteresowana stworzeniem udanego związku, dlatego zachęcam Panią do podjęcia terapii, by mogła Pani dotrzeć do przyczyny Pani odczuć.

Życzę Pani dobrej relacji,
Irena Mielnik-Madej

Witam, pytanie czy poszukuje Pani związku, czego po nim oczekuje. Co Panią kieruje w poszukiwaniu partnera. Napisała Pani że zbliża się Pani do 30 lat. Czy czuje Pani presję z tym związaną? Warto się nad tym zastanowić. Każdy związek ma swoje fazy lub momenty kryzysowe. Dwoje ludzi którzy postanawiają być razem nie są tacy sami. Każdy ma inne doświadczenia, inne przyzwyczajenia, oczekiwania, potrzeby. Aby związek był udany i długi potrzebne jest staranie obu stron. Najważniejsza jest rozmowa, sztuka kompromisu. Bardzo dobrze mówi o tym cytat: " Najlepszym sposobem aby być szczęśliwym z kimś, jest nauczyć być szczęśliwym samemu. Wtedy bycie z kimś staje się kwestią wyboru, a nie koniecznością". Proszę przeczytać, ciekawy artykuł:
http://zwierciadlo.pl/seks/pretensje-w-zwiazku
Pozdrawiam serdecznie