Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przyjaźń z eks

Dzień Dobry Panu,

Zacznę od tego, że: Proszę być wdzięcznym swojej Dziewczynie...

Kluczowym elementem w partnerskiej relacji jest szczera rozmowa o sobie, o swoich potrzebach, pragnieniach (Pana również...). Namawiam Pana do "pociągnięcia" tematu, poprzez rozmowę z Partnerka, co i jak moglibyście wspólnie zrobić dla Waszego związku, aby ewentualnie poprawić i pogłębić relacje między Wami.

Prawdopodobnie gdzieś po drodze, do Waszego związku zawitała codzienność, rutyna i niedosyt zaciekawiania Partnera sobą, miłym zaskakiwaniem, sprawianiem niespodzianek razem... Związek dwojga ludzi jest taką metaforyczną, piękną ale wymagającą rośliną, o którą trzeba codziennie dbać, doglądać, zgadywać potrzeby i dbać o nią z radością.

Bo dojrzały, prawdziwy związek nie jest hurraoptymizmem, to jest wspólne zmierzanie się z codziennością, z jej trudami i w tym wszystkim właśnie wspólne sprawianie sobie małych radości, przyjemności, np. wspólna randka, kino, kwiaty, wspólne gotowanie nawet prostej potrawy, ale wspólnie!

A w relacji intymnej, miłosnej np. piękna muzyka, zapach, w pakiecie do intymności wniesiona radość, uśmiech, zabawa - celebrowanie i ciszenie się sobą.

W pogłębieniu relacji partnerskiej, bardzo pomocne są takie drobne gesty... Co można zrobić? Nie odpowiem na Pana pytanie, natomiast bardzo zachęcam Pana do wykorzystania ogromnego wachlarza możliwości...

A jeśli nie udałoby się to, cóż tak też się dzieje... Gdyby miał Pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Życzę, żeby się Państwu udało, irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
umów wizytę 0

Pierwszym krokiem byłaby spokojna i szczera rozmowa. Ważne byłoby by skupił się Pan w niej na swoich emocjach, obawach o związek i zmianach, które Pan w ostatnim czasie zauważył , zamiast na oskarżeniach czy zarzutach. Taka rozmowa da szanse na wyjaśnienie, a także dopytanie dziewczyny o to, co według niej zmieniło się w związku, o jej uczucia i to, jak ona czuje się w relacji, czego by potrzebowała czy oczekiwała. Zawsze jest to dobry początek zmiany, która może pomóc uratować związek, naświetlić problemy, które w nim są albo pokazać, że z którejś strony emocje wygasły i potrzebna jest konfrontacja z rozstaniem. Zachęcam zatem zamiast czekania na rozwój wydarzeń do podjęcia działań i rozmowy z dziewczyną. Istotne jest także wybranie dobrego momentu i przestrzeni, w której nikt nie będzie Wam przeszkadzał, będzie dysponować odpowiednio długim czasem i oboje będzie w dobrym stanie psychofizycznym (czyli w miarę wypoczęci, a nie np pod koniec ciężkiego dnia w pracy czy po nieprzespanej nocy).

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy