Dlaczego kobieta w pracy mnie nie lubi?

Jestem w pracy od 2 miesiecy.Ostatnio koleżanka jest dla mnie coraz bardziej złośliwa.Pracuję w aptece jako magister i dopiero co skończyłam staż.Ciągle uczę się nazw leków i jak wyglądają.Apteka jest bardzo ruchliwa.Jest dużo pacjentów i pracowników, wiec panuje chaos w magazynach.Wiem, że wiele się muszę jeszcze nauczyc,ale ta osoba wciąż mi wypomina, że jestem powolna,nie znam nazw leków, itd.Jest to 40-letnia techniczka zaangazowana w aptekę.Jest mila dla osob, które się jej" podlizują".

Na początek proponuje przeglądnąć to co oferuje google pod hasłem "konflikt w pracy". Jak się nie uda, trzeba będzie poprosić bezpośredniego przełożonego o pomoc - nie interwencję, ale pomoc. To delikatna sprawa i warto z dużą ostrożnością do tej sprawy podejść.

Nie jestem pewien, czy ktokolwiek tutaj będzie Pani w stanie udzielić odpowiedzi na to pytanie. Najprawdopodobniej tylko Pani koleżanka wie dlaczego jest niemiła. Proszę pamiętać, że jej zachowanie nie musi być w żaden sposób związane z Pani zachowaniem. Jeśli jednak uważa Pani, że to Pani prowokuje takie zachowanie, to może Pani skorzystać z konsultacji psychologicznej i dokładniej się temu przyjrzeć.

www.gabinetzmian.pl

Dzień Dobry Pani,

Rozumiem, że zachowanie i obecność Pani koleżanki może nie wpływać na Panią inspirująco.

Pani koleżanka prawdopodobnie poczuła się zagrożona Pani pozycją, że jest Pani od niedawna i domniemywam, że świetnie Pani sobie radzi.

Reakcją koleżanki na j.w. jest deprecjonowanie Pani umiejętności i wiedzy, bo dzięki temu czuje się ważna i wyspecjalizowana, gdyż posiada dłuższy od Pani staż pracy.

Żeby przełamać niechęć, może Pani poprosić z uśmiechem o pomoc koleżankę, żeby poczuła się potrzebna i ważna, a być może Wasze relacje ulegną poprawie, i z przyjemnością będzie Pani pomagała, czego życzę bardzo Pani.

Irena Mielnik-Madej