Dlaczego koleżanki z mojej klasy jedzą tyle co ja, ale są szczupłe?

Mam koleżankę, która jest bardzo chuda, a je więcej niż ja. Nigdy się nie odchudzała, nie ćwiczyła. Ja staram się jeść jak najmniej, wcale nie jem słodyczy a ona je tylko słodycze. Od czego to zależy?
ponad rok temu

Witam,

przyczyn może być wiele.
W grę mogą chodzić czynniki genetyczne (ma po prostu genetycznie uwarunkowaną lepszą przemianę materii).
Być może koleżanka jada częściej a mniej (przez co wydaje Ci się, że ciągle je), co zapewnia wysoki poziom metabolizmu.
Być może koleżanka jest wyższa przez co jej zapotrzebowanie energetyczne jest większe.
Pamiętaj jednak, aby się nie odchudzać.
Wiek -nastu lat to nie czas na diety.

Pozdrawiam