Dlaczego krwawię podczas stosowania antykoncepcji?

Witam, mam 17 lat i niepokoi mnie brązowy śluz. Zacznę od momentu jak dostałam okres, było to 28.10, okres zazwyczaj trwa u mnie 5 dni. Od dnia, w którym zaczęłam miesiączkować przyjęłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjna D**** 35, wiec moja miesiączka nie zakończyła się tak szybko jak zazwyczaj, cały czas występowało jakieś małe krwawienie/plamienie, w międzyczasie chorowałam i przyjmowałam antybiotyk od 8.11 do 13.11. Krwawienia ustały, ale cały czas leci ze mnie jakiś brązowy śluz. A jeszcze zapomniałam wspomnieć, że podczas tych plamień występuje ból podbrzusza. Nie jest on ciągły, lecz coś w rodzaju skurczy. Byłam u lekarza, lecz nie zbadał mnie. Powiedziałam mu wszystko co się dzieje ze mną lecz on stwierdził, że to może być normalne, ponieważ zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, wiec mój organizm musi się ustabilizować. Nie wiem już co mam robić i co to oznacza. Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Plamienia śródcyklowe to dość częsty objaw niepożądany podczas stosowania preparatów hormonalnych. Szczególnie przy pierwszych kilku opakowaniach.
Często jednak okazuje się, że dany preparat jest nieodpowiednio dobrany dla konkretnej kobiety - to znaczy ma zbyt niskie dawki hormonów, czego skutkiem są właśnie plamienia.
Wynika z tego zatem, że warto pozostawać w ścisłym kontakcie ze swoim specjalistą ginekologiem, jeśli takie plamienia występują.

http://abcantykoncepcja.pl/pytania/plamienie-przy-antykoncepcji-hormonalnej

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl