Dlaczego krwawię podczas stosowania pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych?

Dzień dobry. Mam nieregularne miesiączki przez co lekarz zapisał mi tabletki antykoncepcyjne Vibin. Jestem w trakcie zażywania pierwszego opakowania, jednak krwawie od początku ich brania. Dziś jest 22 dzień krwawienia. Czy to normalne? Mimo krwawienia odbyłam stosunek z chłopakiem, więc czy jest szansa bycia w ciąży? Czy tabletki mimo krwawienia są skuteczne? Czy ich skuteczność może być słabsza, bo może być coś ze mną nie tak?

Owszem, plamienia w trakcie pierwszych 3 miesięcy przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych zdarzają się, Jeśli jest Pani bardzo zaniepokojona, proponuję udać się na wizytę kontrolną do ginekologa prowadzącego.