Dlaczego krwawię w środku cyklu? Mam 46 lat

Witam, mam 46 lat od wielu lat biorę tabletki c*** dzięki nim okres miałam regularnie. Ostatnio zaniepokoiłam się, ponieważ w środku cyklu pojawiło się krwawienie (pierwsze dni było brązowe plamienie) i trwa już 8 dzień. Martwię się, czy dzieje się coś złego, czy są to zmiany hormonalne a może menopauza. Zaznaczam, że byłam u lekarza na kontroli w październiku i było wszystko w porządku. Pozdrawiam a.

Dzień dobry!

Jeśli pojawiło się pierwszy raz takie nieprawidłowe krwawienie powinna Pani jeszcze raz zgłosić się do lekarza w celu ustalenia przyczyny. Niezbędne jest wykonanie badania USG narządu rodnego. Dość często takie "nagłe" nieprawidłowe krwawienia biorą się z nieprawidłowych zmian w endometrium macicy. Mogą być też pierwszym objawem mięśniaków czy nadżerki na szyjce macicy.
Z poważaniem