Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 6 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego krzywa cukrowa spada po obciążeniu?

Dlaczego krzywa cukrowa spada po obciążeniu? Dzień dobry, proszę pomoc w interpretacji wyników krzywej cukrowej (75 g) i krzywej insulinowej. Mam 29 lat, przy wzroście 168 cm ważę 67 kg. Mam problemy z zajściem w ciążę (2 lata starań). Odżywiam się w miarę regularnie, ale fakt, uwielbiam słodycze, na które zdarzają mi się „napady”. Często boli mnie głowa i mam problemy ze snem (właściwie z wysypaniem się, mogłabym spać na okrągło). Lekarz podejrzewa u mnie insulinooporność i stąd badania glukozy i insuliny po obciążeniu. Oto moje wyniki: Glukoza na czczo 95,62 mg/dl Glukoza po 1 godzinie 69,10 mg/dl Glukoza po 2 godzinach 85,27 mg/dl Insulina przed obciążeniem 9,1 μIU/ml Insulina po obciążeniu (pkt 1 - 1 godzina) 17,8 μIU/ml Insulina po obciążeniu (pkt 2 - 2 godziny) 24,26 μIU/ml Nie mam pojęcia, dlaczego glukoza tak się waha. Dlaczego porównując oba parametry nie zachowują się one tak samo? Co zrobić, żeby poprawić wyniki? Pozdrawiam serdecznie Teresa
KOBIETA, 29 LAT 2 miesiące temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Dzień dobry, Pani wyniki powinien zobaczyć lekarz endokrynolog. Mnie się nasuwa pytanie o te " napady słodyczowego głodu" ;) Może wystarczy wyregulować posiłki i popracować nad ich gęstością odżywczą. Proszę przez tydzień pisać dzienniczek żywieniowy i ocenić czy te napady nie wynikają po prostu z głodu- jeśli posiłek poprzedzający był zbyt mało sycący lub przerwa między posiłkami jest zbyt duża. W Pani sytuacji należałoby zmodyfikować jadłospis i dostosować go do wyników, które Pani przytoczyła, ale trudno o uniwersalne rady. Dieta musi być również tak skomponowana, żeby uniknąć hipoglikemii po 1h. Powodzenia :)

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy