Dlaczego krzywa cukrowa spada po obciążeniu?

Dlaczego krzywa cukrowa spada po obciążeniu? Dzień dobry, proszę pomoc w interpretacji wyników krzywej cukrowej (75 g) i krzywej insulinowej. Mam 29 lat, przy wzroście 168 cm ważę 67 kg. Mam problemy z zajściem w ciążę (2 lata starań). Odżywiam się w miarę regularnie, ale fakt, uwielbiam słodycze, na które zdarzają mi się „napady”. Często boli mnie głowa i mam problemy ze snem (właściwie z wysypaniem się, mogłabym spać na okrągło). Lekarz podejrzewa u mnie insulinooporność i stąd badania glukozy i insuliny po obciążeniu. Oto moje wyniki: Glukoza na czczo 95,62 mg/dl Glukoza po 1 godzinie 69,10 mg/dl Glukoza po 2 godzinach 85,27 mg/dl Insulina przed obciążeniem 9,1 μIU/ml Insulina po obciążeniu (pkt 1 - 1 godzina) 17,8 μIU/ml Insulina po obciążeniu (pkt 2 - 2 godziny) 24,26 μIU/ml Nie mam pojęcia, dlaczego glukoza tak się waha. Dlaczego porównując oba parametry nie zachowują się one tak samo? Co zrobić, żeby poprawić wyniki? Pozdrawiam serdecznie Teresa

Dzień dobry, Pani wyniki powinien zobaczyć lekarz endokrynolog. Mnie się nasuwa pytanie o te " napady słodyczowego głodu" ;) Może wystarczy wyregulować posiłki i popracować nad ich gęstością odżywczą. Proszę przez tydzień pisać dzienniczek żywieniowy i ocenić czy te napady nie wynikają po prostu z głodu- jeśli posiłek poprzedzający był zbyt mało sycący lub przerwa między posiłkami jest zbyt duża. W Pani sytuacji należałoby zmodyfikować jadłospis i dostosować go do wyników, które Pani przytoczyła, ale trudno o uniwersalne rady. Dieta musi być również tak skomponowana, żeby uniknąć hipoglikemii po 1h.
Powodzenia :)