Dlaczego lekarz nie pomaga przy depresji?

witam dlaczego psycholog wzywa pogotowie kiedy pacjent chce popelnic samobojstwo robi to dlatego ze sie przejmuje albo udaje ze sie przejmuje czy robi to tylko dla zasady dlaczego psycholog nie pogodzi sie z tym ze pacjentowi juz nie mozna pomoc psycholga przeciez nie interesuje co zrobi pacjent po wyjsciu z gabinetu nikt psychologa nie bedzie winil za to co pacjent zrobi ze swoim zyciem moze psycholog na chwile odciagnie mnie od samobojstwa ale to tylko dorazne rozwiazanie dalej juz nic nie ma dlaczego psycholog nie powie wprost pacjentowi ze juz nie widzi nadziei czego sie obawia

Witam Pana,
w depresji pacjent przeżywa permanentny smutek związany z beznadziejnością. Pacjent przejawia zniekształcony negatywny sposób widzenia siebie, otaczającej go rzeczywistości oraz ludzi, samobójstwo wydaje się być jedynym rozwiązaniem - obserwuje się zawężenie sytuacyjne, psychoterapeuta o tym wie, widzi inne rozwiązania, jakim jest sens życia tego człowieka - wymagana jest praca w obszarze poczucia własnej wartości (samoocena), która często jest predyspozycją do zaburzeń depresyjnych. Negatywne myślenie intensyfikuje obniżenie nastroju, fizyczne wyczerpanie zmniejsza satysfakcję związaną z działaniem. To jest takie błędne koło. Osoba cierpiąca z powodu depresji interpretuje rzeczywistość tendencyjnie, zgodnie z depresyjnym nastrojem (patrzy na świat, przez pryzmat ciemnych okularów) - treść myśli jest negatywistyczna. Osoba taka nie dostrzega swoich zasobów, nie widzi pozytywnych doświadczeń przeszłych i obecnych. Proces terapeutyczny pomaga zrozumieć cały mechanizm i leczyć psychikę - odbudować poczucie własnej wartości. Najprościej jest uciec od problemów, jednak każdy problem ma rozwiązanie, niekiedy potrzebne jest wsparcie żeby to zauważyć. Pomocna jest aktywność fizyczna, relaksując ciało odprężamy psychikę, medytacja.
Zachęcam do poczytania; https://planetaswiadomosci.pl/jak-zwiekszyc-poziom-dopaminy-antydepresanty/
Pozdrawiam serdecznie

Nie ma takiej sytuacji, w której nie można pomóc, osobie cierpiącej na depresję. Depresja zaburza zdolność do obiektywnego, racjonalnego postrzegania rzeczywistości. Psychoterapia pomaga powrócić do zdrowia. W Pana przypadku niezmiernie istotna jest także farmakoterapia a więc leczenie psychiatryczne. Skuteczna farmakoterapia w połączeniu z psychoterapią pomogą w odzyskaniu dobrego samopoczucia.
Pana psycholog zareagował i to właściwa reakcja. Psycholog ma obowiązek podjąć takie działania. Do tego zobowiązuje go kodeks etyczny i regulacje prawne.