Dlaczego lekarz przepisał mi lek przeciwpadaczkowy?

Witam. Poszłam do lekarza psychiatry z podejrzeniem depresji i nerwicy sercowej, diagnozy nie otrzymałam ale doktor przepisał mi Aposerta, którą mam brać codziennie rano oraz Depakine Chrono 300, które mam brać rano i wieczorem, leki są na 2 miesiące. Mam kilka pytań w związku z tym 1. Nie mam epilepsji i czy wyżej wymiony lek przeciwpadaczkowy ( Depakine Chrono ) może ją wywołać? I dlaczego lekarz przepisał mi lek przeciwpadaczkowy? 2. Czy mogę przytyć po tych lekach? Czy one otumaniają?

Witam Panią Serdecznie,

Zachęcam Panią mocno do kontaktu z lekarzem, który myślę, że podjął optymalną dla Pani decyzję o leczeniu farmakologicznym.

Z mojej strony równie mocno zachęcam Panią do podjęcia terapii ( w ramach NFZ-tu lub prywatnie ) która nie uzależnia i nie ma skutków ubocznych.

Z przesłaniem zadbania o siebie i dużo radości,
Irena Mielnik-Madej

Witam,

leki przeciwpadaczkowe mają szerokie zastosowanie w psychiatrii. Stosowane są najczęściej jako stabilizatory nastroju oraz celem wzmocnienia działania podstawowego leczenia. W przypadku depresji i nerwicy wegetatywnej- podstawowym leczeniem w Pani przypadku jest sertralina (Aposerta), Depakine ma działanie wspomagające.
Niestety Depakine może powodować nadmierną senność (szczególnie w początkowym etapie stosowania) oraz przyczynić się do wzmożenia apetytu.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl