Dlaczego lekarz zaleca mycie skóry szarym mydłem u osoby ze świerzbem?

Witam serdecznie. Mam pytanie o leczenie świerzbu. Dlaczego dermatolodzy zalecają mycie się szarym mydłem w czasie tej choroby ? Czy mydła zapachowe powodują namnażanie się świerzbu w skórze i dlaczego ? Czy to wpływ substancji zapachowych, pobudzają świerzbowce do kopulacji ? Czy może chodzi o to że mydło szare go podsusza ? Bo jestem ciekawa. Pojawiają mi się pod wpływem ciepła na skórze takie 1-2 cm czerwone kreseczki i ciągle ostatnio dręczy mnie świąd skóry, takie D. Na ubraniach mam jakieś czarne pyłki, jakby mikro pajączki. Może to świerzb ? Czy powinnam sie pozbyć pachnącego mydełka i przerzucić się czym prędzej na szare mydełko ? Tylko jakie? Potasowe czy sodowe jest lepsze w tej sytuacji ? Pozdrawiam !

Lek. Wojciech Zygmunt

Szare mydła dobrze wysuszają skórę, co prowokuje oddzielanie się starego naskórka i tworzenie nowego. Ponadto są hipoalergiczne. Jeżeli podejrzewa pani u siebie świerzb to polecam koniecznie skontaktować się z dermatologiem. Pozdrawiam i życzę zdrowia.