Dlaczego lekarze dziś nie leczą dietą?

dlaczego lekarze dziś nie leczą dietą? przecież to podstawa leczenia większości schorzeń. Lekarze wciskają tabletki które mają masę działań niepożądanych. Czy lekarze zdają sobie sprawę z tego czego przyczyną jest większosć chorób a że tablety są szkodliwe?

Ponieważ lekarz na całych studiach ma pewnie jeden, mało znaczący przedmiot związany z dietetyką a cała reszta to żmudna nauka - co gdzie się znajduje, jak działa, jak pomóc itd, a to NIE JEST PROSTE.

Lekarze posiadają obszerną wiedzę a nauka idzie naprzód - leki też są coraz lepsze i mimo działań niepożądanych - jesteśmy w stanie wyleczyć choroby, na które kiedyś nie było lekarstwa i ludzie skazani byli na śmierć i/lub cierpienie.

Więc niech Pani nie lekceważy tych faktów. Ponadto każdy lekarz posiada większą wiedzę odnośnie fizjologii niż dietetyk.

Chce Pani lub wie, że dietą można pomóc -> idzie Pani do dietetyka.
Przyjmuje Pani leki, potrzebuje diagnostyki, choruje ->nawet gdy dietą można pomóc, pierw trzeba udać się do lekarza.

I niech Pani sobie odpuści teorie spiskowe - dla osób chorych nie ma czasem innej drogi niż farmakoterapia.

Dzień dobry,

lekarze na studiach nie mają czasu na zgłębianie tajników dietetyki. Mogą podczas wizyty zasugerować konsultacje z dietetykiem, ale bardzo często zdarza się tak, że pacjencie nie korzystają z porad żywieniowych stąd lekarz profilaktycznie zapisuje leki.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga