Dlaczego leki na nerwicę nie działają?

Witam jestem mezczyzna 24lata mam nerwice i biore juz 20 rodzaj lekow i wcale zaden na mnie nie dzialal przeciwlekowo czy antydepresyjnie i moje pytanie dlaczego? nawet wysokie dawki czy moze byc tak ze jakas choroba powoduje u mnie nerwice i dlatego leku psychotropowe nie dzialaja nawet xanax 0.5mg kompletnie nic.A inne leki ktore maja byc na stres to nasennie dzialanie ale lęk niepokoj stres dalej jest.Bralem antydepresanty neuroleptyki benzo przeciwpadaczkowe itp

Witam Pana. Bardzo zaniepokoiło mnie to co przeczytałem w Pana poście. Trudno mi sobie wyobrazić, że lekarz specjalista przepisał Panu taką ilość leków, o której Pan napisał. To jakieś błędne koło! (mam na myśli przyjmowanie leków na nowo pojawiające się objawy). Myślę, że warto żeby lekarz specjalista właściwie "ustawił" Pana farmakoterapię. Poza tym proszę rozważyć skorzystanie z oddziaływań psychologicznych. Samo leczenie farmakologiczne może nie być skuteczne. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Leki najczęściej działają jedynie na objawy, nie mają jednak wpływu na emocjonalne i osobowościowe przyczyny nerwicy. Warto skorzystać z psychoterapii, która jest metoda pomagająca poradzić sobie z przyczynami zaburzeń. Zachęcam do porozmawiania o tym ze swoim lekarzem psychiatrą, a także do zgłoszenia się do psychologa, psychoterapeuty.

Witam Pana
Zażywanie leków u różnych osób może dawać zupełnie
inne rezultaty i wszystko to działa na zasadzie prób i błędów.
Brak skuteczności przyjmowanych leków może być
spowodowane zaburzeniami metabolizmu,
co może np. utrudniać wchłanianie leków.
Przyczyną depresji są zarówno czynniki
biologiczne jak też, a właściwie przede wszystkim,
czynniki psychologiczne oraz środowiskowe.
Oznacza to, że przyczyna depresji leży
głębiej, nie tyle w ciele, co w duszy.
Zatem pomocy potrzebuje również dusza.
Cierpienia duszy trudno wyleczyć samymi
środkami farmakologicznymi.
Powinien Pan wiedzieć, że leczenie farmakologiczne
nie leczy depresji i nie rozwiązuje żadnych
problemów, jedynie tłumi objawy.
Żaden z leków psychotropowych nie zwalcza
też przyczyny choroby.
Gdy choroba jest zaawansowana i chory
nie jest w stanie funkcjonować, konieczne
jest stosowanie środków farmakologicznych,
które sprawiają, że dolegliwości związane z depresją
stają się łatwiejsze do zniesienia.
Aby wyleczyć depresję należy przede wszystkim
wyeliminować jej przyczyny, a tego można
dokonać tylko wtedy, gdy leczenie
farmakologiczne połączy się z psychoterapią.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii,
która jest najskuteczniejszą formą leczenia depresji.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl