Dlaczego ludzie narzekają na benzodiazepiny?

Czy są dobre? Podobno bardzo uzależniają. Z góry dziękuję za odp.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Benzodiazepiny są skutecznymi lekami, działającymi uspokajająco i nasennie. W zależności od tego, jaka jest to konkretnie benzodiazepina, mają one różny potencjał uzależniający, dlatego nie powinny być stosowane przewlekle. Szybko bowiem pojawia się wtedy tolerancja na daną dawkę leku i zapotrzebowanie na jego większą ilość. Przyjmowanie benzodiazepin zawsze powinno odbywać się ze wskazań lekarskich i pod kontrolą psychiatry. Nie należy samowolnie zwiększać bądź modyfikować dawek tych leków, gdyż może to doprowadzić do wystąpienia działań niepożądanych lub nadużywania tych substancji.

Pozdrawiam serdecznie