Dlaczego ludzie nie chcą ze mną utrzymywać kontaktu?

Zauwazylem,ze po ilus latach,po poznaniu przez internet nowych znajomych,ludzi,z portalu flirtak i badoo poznaj nowych znajomych,flirt ,randki,nawet z portali spolecznosciowych typu nk i fb czesc ludzi poznanych z flirtak i badoo nawet z nk napisali do mnie ze juz niechca ze mna kontaktu.Czy moze byc ze sa zalamani,depresja,samobojstwo i nietylko nie bylem jakis dokuczliwy,upiorliwy .Dlaczego ludzie rezygnuja z naszych kontaktow a znajdujemy innych znajomych?

Witam,

Bardzo trudno odpowiedzieć na takie pytanie. Powodów może być tak wiele, że nie sposób je wymieniać. Być może jest taka możliwość, by sam Pan zapytał znajomych dlaczego nie chcą już z Panem kontaktu? W relacjach z innymi jest też i tak, że jakość relacji odpowiadają obie strony. Jeśli ma Pan taką gotowość i jest Pan ciekaw co Pan robi w relacjach i jak może to być odbierane i przeżywane przez innych to może Pan umówić konsultacje u psychoterapeuty. Wtedy ma Pan szansę więcej się o tym dowiedzieć, ponieważ psychoterapeuta, gdy już nieco więcej się o Panu dowie to odniesie się do konkretnych Pana zachowań, Pana historii, cech charakteru.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Znajomości zawierane w sieci cechują się często własnymi prawami. Anonimowość, którą sieć nam funduje, sprawia, że celem nie jest rozpoczęcie relacji i jej utrzymanie, czy to w sieci czy w realu. Celem staje się zaspokojenie aktualnych potrzeb, takich jak potrzeba kontaktu, akceptacji. I nie ma w tym nic złego, jeśli obie strony na to przystają. Niestety posiadam zbyt mało informacji, aby Ci pomóc, dlatego warto wybrać się do specjalisty i z nim porozmawiać o zgłaszanych trudnościach. Pozdrawiam serdecznie.

Witam Pana. Jeśli nawiązał Pan dużo kontaktów przy pomocy portali internetowych to sam może Pan rozpoznać jakość tych kontaktów, relacji. Być może nie jest wyłącznie sloganem stwierdzenie, że kontakt pośredni nie jest głęboki i trwały tak jak kontakt bezpośredni. Oczywiście nowa technologia daje nam różne możliwości (np. możliwość uzyskania szybkiej odpowiedzi, zobaczenie się). Jednak jesteśmy istotami społecznymi, stadnymi i najlepsza technologia nie zastąpi nam tego co daje kontakt bezpośredni. Zauważył Pan zapewne, że próbę odpowiedzi na Pana pytanie zacząłem od słów "być może". Nie mogę mieć pewności. Może choć od jednej osoby, która chce zakończenia kontaktu uzyska Pan odpowiedź na swoje pytanie. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/