Dlaczego łysieję i gdzie to mogę leczyć?

Witam, od ok. pięciu lat mam problemy ze skórą głowy i nadmiernym wypadaniem włosów, byłam u kilku lekarzy - u jednego diagnozy nie było, u drogiego zapalenie łojotokowe skóry głowy, u trzeciego łysienie. Badanie krwi miałam robione i zostały wykluczone problemy z tarczycą, dostałam sterydy jedne, drugie, trzecie, szampon i nic nie pomaga. Objawy mam następujące: swędzenie a czasem szczypanie głowy, jakby ziarenka piasku na głowie a czasem nawet krosty jakby guzy i do tego podobne objawy mam na szyi i czole i wokoło twarzy. Szampon jakby mi trochę pomagał, ale i tak dalej swędzi mnie głowa i te ziarenka jakby piasku na głowie i włosy dalej wypadają. Nawet ostatnio z tylu głowy zrobił mi się placek łysy na głowie średnicy ok. 2 centymetrów, to może być łysienie plackowate, ale ze stresów. Chciałabym się dowiedzieć co z tymi innymi objawami, dodam, że jeszcze mam szorstką skórę głowy, łamiące się włosy bardzo matowe i połamane i niszczą się szybko. Bardzo proszę o pomoc, żaden z lekarzy nie chciał mi dalszych badan zrobić, dodam że mieszkam w Anglii, ale jak będzie trzeba to pojadę do Polski żeby to wyleczyć, chyba że państwo mogliby mi podać jakieś namiary gdzie iść tu w Anglii, a jak nie to w Polsce, jeszcze raz bardzo proszę o pomoc, bo niedługo stracę chyba wszystkie włosy na głowie i powiedzieć mi co za chorobę mam, gdzie się z tym udać i jak leczyć, gdzie mogłabym zrobić jakieś badania żeby sprawdzić co mi dolega. Dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie, a.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Przyczyn łysienia jest bardzo wiele, a bez postawienia rozpoznania nie ma możliwości zalecenia terapii. Bez badania, obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu nie da się rozpoznać choroby. Niestety w tym celu jest konieczne udanie się do lekarza.
Nie można wykluczyć że zmiany na skórze głowy i zmiany skórne są ze sobą powiązane i spowodowane przez jedną chorobę. Jedna może być również tak że są to zupełnie odrębne jednostki chorobowe nie związane ze sobą.
W postawieniu rozpoznania pomóc może badanie struktury włosa wykonywane przez niektórych dermatologów. Najważniejsze jednak jest badanie makroskopowe przez lekarza dermatologa i ocena zmian skórnych zarówno na owłosionej skórze głowy jak i w innych rejonach ciała. Wykaz niektórych specjalistów pogrupowanych według lokalizacji można znaleźć na naszych portalach.
Pozdrawiam.