Dlaczego mam bardzo wysokie białko w moczu?

Witam! Mam ostatnio podwyższone białko w moczu. Zacznę od tego, że choruję na nadciśnienie (biorę leki więc mam uregulowane - średnio 125/90), mam też cukrzycę typu 2 (którą leczę tabletkami - nie wymaga insuliny i średnio wacha się w granicach 113). Jestem silnym mężczyzną, mającym 53 lata, 182 cm wzrostu i ważę 112 kg. Od niedawna uprawiam sport - nordic walking. Jestem narażony na stres. Lekarz zalecił mi badania (dobowa zbiórka moczu). Wyniki są następujące: *białko ZD251 - 4,87 g/doba V= 3250ml *mocznik - 33mg/dL *kreatynina - 0,85 mg/dL *białko całkowite - 71g/L *albuminy - 49g/L *cholesterol całkowity - 194mg/dL *cholesterol HDL - 41mg/dL *cholesterol LDL - 116mg/dL *trójglicerydy - 193mg/dL *CRP - 0,15mg/dL to badanie dodatkowo zalecił lekarz Dodatkowo są takie wyniki: WBC 9,25 10e3/uL NEU 5,71 61,7% LYM 2,75 29,7% MONO .535 5,78% EOS .170 1,84% BASO .096 1,04% RBC 6,42 10e6/uL HGB 17,7 g/dL HCT 55.0 % MCV 85.7 fL MCH 27.6 pg MCHC 32.2 g/dL RDW 13.3 % PLT 376. 10e3/uL MPV 6.99 fL I jeszcze jest informacja o elektrolitach w surowicy: Na+ 141 mmol/l K+ 3,88 mmol/l Proszę o wyjaśnienie wyników i wytłumaczenie, od czego może być tak wysokie białko i jak się je leczy? Wizytę u nefrologa mam ustaloną dopiero za 3 tygodnie. Do tego czasu nie chcę się denerwować tym wysokim białkiem. Proszę o opinię i radę. Z góry dziękuję za odpowiedź. Ryszard R.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Nie możemy odpowiedzieć na Twoje pytanie, ponieważ dotyczy prośby o interpretację wyników badań.
Skonsultuj wyniki ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Ciebie, będzie mógł właściwie zinterpretować wyniki i ocenić Twój stan zdrowia.