Dlaczego mam ból brzucha utrzymujący się kilka dni po stosunku?

Witam! Biorę od 21 grudnia tabletki antykoncepcyjne. Mam 19 lat. W ostatni czwartek wzięłam tabletkę o zwykłej porze, tak jak codziennie. Ale godzinę później piłam alkohol (odczekałam specjalnie, żeby się wchłonęła). Tej samej nocy i rano miałam stosunek z partnerem. Również "od tyłu". Od tamtej pory pobolewa mnie brzuch i pojawiło się plamienie. Dodam, że tabletki oprócz działania antykoncepcyjnego biorę jako lek na zespół policystycznych jajników. Dodam również, że ani razu nie opuściłam żadnej tabletki od pierwszej wziętej oraz przestrzegałam godziny przyjęcia. Co mogą oznaczać te objawy? Czy alkohol mógł obniżyć działanie tabletki antykoncepcyjnej? Czy to może być ciąża?

Witam serdecznie!

Alkohol spożyty w dużej ilości mógł wpłynąć na wchłonięcie tabletki. Na pełne wchłonięcie preparatu potrzebne są 3-4 godziny.

W zaistniałej sytuacji najbardziej prawdopodobną przyczyną wystąpienia krwawienia jest obniżenie skuteczności preparatu.
Możliwe jest jednak także nałożenie się innych przyczyn, jak nadżerka, polipy, czy też wystąpienia działań niepożądanych tabletek pod postacią krwawień (są to najczęstsze skutki uboczne tego typu metod antykoncepcyjnych).

Jeżeli plamienie nie ustąpi lub będzie się powtarzać konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam