Dlaczego mam ból miejscowy w okolicach mostka?

Witam, od tygodnia mam ból miejscowy w okolicach mostka , a 4 żebrem od góry, prawa strona klatki piersiowej. Ból jest odczuwalny najbardziej w dotyku . Przypomina ból po nabiciu konkretnego siniaka. Ból jest dość silny w dotyku. Czuć również delikatna opuchliznę. Czym może to być spowodowane? Ukąszeniem przez owad czy coś innego? Żadnego urazu nie miałem w tym miejscu.

Lek. Paweł Szadkowski

Ból może być spowodowany zapaleniem przyczepów żeber do mostka. Wymaga on jednak diagnostyki różnicowej z innymi potencjalnie groźnymi przyczynami bólu, dlatego sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnej oceny Pana stanu klinicznego.