Dlaczego mam bóle w mostku i klatce piersiowej?

Witam. Mam 21 lat i od ponad miesiąca pojawiają się bóle w klatce piersiowej, na samym początku pojawiały się bóle mostka i z lewej strony serca oraz płytki oddech, objawy były okresowe i nasilały się przy wysiłku. Po upływie 3 tygodni objawy przybrały inną formę, bóle są mniejsze, zmienne, kłujące, gniotące i pojawiają się również z prawej strony mostka oraz z lewej strony klatki piersiowej kilka centymetrów od ramienia(ból nasila się przy dotyku, ale nie jest silny, tylko uporczywy) a oddech przy wysiłku jest cały czas płytki, po powrocie z pracy czuję się wykończony i ledwie stoję na nogach mimo że wcześniej miałem jeszcze siły. Do tego pojawiło się jakby osłabienie w dolnej części płuc, podczas oddychania pooranym powietrzem poczułem kilkukrotnie kłucie w okolicy dołka sercowego i mostka, a podczas jazdy samochodem z klimatyzacją kołatanie serca (ok. 8 uderzeń w mniej niż sekundę) pojawia się tez uczucie pieczenie klatki. Miałem badanie EKG i nie wykazało nic poza lekko przyśpieszonym tętnem, a lekarz po osłuchaniu płuc nie stwierdził nic niepokojącego. Z góry dziękuję na odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się ponownie z kardiologiem. Może być wskazane wykonanie EKG metoda Holtera.