Dlaczego mam bóle w szyi?

Od czasu do czasu - tj z 2 - 3 razy dziennie odczuwam dziwne bole w okolicy szyi ktore promieniuja na głowę. Są to bole bardzo krótkotrwale ktore trwają z kilka sekund. Najgorzej przy oddychanie, takie uciskajace, skurczowe.. nie potrafię tego opisać . Z czego to moze wynikać? Mialam w styczniu rezonans glowy - wy ik prawidłowy. A w tamtym roku mialam robione zdjęcie kręgosłupa szyjnego i poza skrzywieniem nic innego nie wyszło. Co może być powodem ? Może to być cos groźnego?

Witam. Konieczna jest wizyta u lekarza, zebranie wywiadu nt. chorób przewlekłych, przeprowadzenie badania fizykalnego. Postawienie diagnozy z poziomu portalu jest niemożliwe. Jedną z przyczyn może być skrzywienie kręgosłupa szyjnego. Do rozważenia badanie USG tętnic szyjnych.