Dlaczego mam brązowy okres przy stosowaniu plastrów?

Wcześniej używałam tabletek, ze względu na ból nóg zmieniłam je ma plastry. Pierwszy okres po 1 opakowaniu był dość obfity, zaś drugi okres (po 2 opakowaniu) wystąpił w przerwie 7-dniowej, ale jest dość skąpy a mianowicie przez 2 dni miałam tylko niewielkie brązowe plamienia. Czy to normalne? Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Plastry mogą być przyczyną zmiany charakteru krwawienia. Krwawienia te mogą być mniej obfite a czasami nie wstępują wcale.
Natomiast każde krwawienie o odmiennym charakterze powinno skłaniać do wykluczenia ciąży. Dlatego proponuję wykonanie testu ciążowego.

Gdyby kolejne krwawienia budziły niepokój konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam