Dlaczego mam ciemne upławy i nie miałam okresu od roku?

Dzień dobry! Mam 21 lat i jestem kobietą. Zauważyłam u siebie kilka objawów, które mogą świadczyć o chorobie, nie mam możliwości wybrania się do lekarza ponieważ przebywam aktualnie za granicą. Dawniej zauważyłam takie jakby "małe białe robaczki" jednak zniknęły, więc uznałam że nic się nie dzieje. Swędziały mnie narządy rodne lecz także przestały. Podczas stosunku zdarza się, że czuję ból, okresu nie mam od roku, ciągle mam ochotę na słodkie rzeczy, jestem rozdrażniona i często mam wahania nastroju. Przez jakiś czas miałam dziwna wydzielinę, gęstą, ciemną i niemile pachnącą. Nie mogę się pozbyć pryszczy, może ma to związek, łapią mnie skurcze w stopach... Inne objawy to np. wzdęcia, problemy ze snem. Proszę o pomoc. Czekam na odpowiedź, K.

Witam serdecznie!

Opisane przez Panią objawy koniecznie wymagają wyjaśnienia i mogą wskazywać na więcej niż jedną chorobę. Nawet jeżeli przebywa Pani za granicą należy skontaktować się z lekarzem - ginekologiem oraz lekarzem medycyny rodzinnej.

Opisywane objawy w pierwszej kolejności mogą wskazywać na infekcję pasożytniczą - tym bardziej, że sama zaobserwowała Pani obecność robaków. W przebiegu zakażenia pasożytniczego może pojawić się świąd narządów płciowych, odbytu, niepokój, kłopoty ze snem.

Natomiast wyjaśnienia wymaga jeszcze nieprawidłowa wydzielina pochwowa, należy wykluczyć obecność innych chorób zapalnych lub patologie dróg rodnych (jeżeli w ostatnim czasie nie maiła Pani wykonywanej cytologii należy ją przeprowadzić).

Proszę nie lekceważyć objawów i wyjaśnić ich pochodzenie.

Pozdrawiam