Dlaczego mam czerwoną skórę twarzy?

witam mam problem ze sciagnieta,piekaca oraz lekko zaczerwieniona skore twarzy oraz szyji...trwa to juz okolo 3 m-cy ale ostatnio znacznie problem sie poglebil Nie wiem do konca czym moze byc to spowodowane ...pracuje w dosyc sluchym naklimatyzowanym powietrzu,o higiene rowniez bardzo dbam zwracam uwage rownie na dobor kosmetykow oraz jego sklad.... Na ta chwile uzywam wody termalne (Avene),kremu Uriage Xemose ,zelu hialuronowego,oraz zakupilam ostanio krem z lipidami z apteki bez zapachow itp,na razie nie czuje rownicy...moze uzskalabym jakas podpowiedz jak sobie pomoc,za nim wybiore sie do dermatologa. Pozdrawiam

Dzień dobry Pani,
z opisu wynika, że mamy do czynienia z podrażnieniem skóry, ale nie można wykluczyć alergii, zwłaszcza, że problem trwa od 3 miesięcy. Tutaj może wypowiedzieć się alergolog po wykonaniu testów skórnych. Pytanie, czy ma Pani skórę suchą od zawsze czy od kilku miesięcy? Warto pamiętać, że skóra podlega działaniu bardzo wielu czynników, jak pora roku (po zimie jest zwykle przesuszona), warunki pracy (klimatyzacja), tryb życia (opalanie, nawadnianie organizmu, dieta), stan zdrowia (kondycja tarczycy) itd. Podana pielęgnacja jest prawidłowa, dermokosmetyki i ich skład są dedykowane tego typu problemom skórnym. Ważne są składniki uszczelniające naskórek, co jest podstawą dążenia do zdrowia skóry, jak ceramidy, trójglicerydy, skwalen, NNKT, kwas hialuronowy, sterole roślinne itp. Proszę uważać na przewlekłe stosowanie maści sterydowych, ponieważ mogą pogłębiać problem.
Pozdrawiam,
Ewa Szmaj