Dlaczego mam czerwone oczy?

Witam! Mam ogromny problem z czerwonymi oczami, aż wstyd pokazać się w towarzystwie. Niejednokrotnie odwiedzałem różnych okulistów i polecano mi różnego rodzaju krople, ale nic nie pomaga. Najgorsze objawy występują, gdy wstaję rano, do 3 godzin po pobudce, przed snem, podczas oglądania telewizji lub korzystania z komputera, a co najgorsze, podczas spożywania alkoholu, nawet po jednym kieliszku lub jednym piwie, gdyż wtedy znajomi dziwnie na mnie patrzą, bo wyglądam, jakbym był bardzo pijany, co mnie strasznie krępuje. Już nie wiem, co mam robić! Proszę o fachową poradę, jestem z okolic Kołobrzegu, mogę zapłacić za pozbycie się tego problemu, byleby nie czuć się tak, jak do tej pory.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!
Obawiam się, że żadnej rewelacyjnej metody na pozbycie się tej uciążliwości nie jestem w stanie zaproponować. O kilku jednak faktach pozwolę sobie napisać.
Proponuję na stałe stosować krople nawilżające (oczywiście bez konserwantów), np. preparaty kwasu hialuronowego - w aptekach dostępne bez recepty. Od razu zaznaczę, że jeśli chodzi o efekt, to trzeba wykazać się pewnego stopnia cierpliwością, ale stałe stosowanie, np. 3 razy dziennie po 1 kropli powinno po 2-3 tyg. dać wymierne efekty.
Niestety na zaczerwienienie oczu po alkoholu nie widzę sposobu. Alkohol rozszerza naczynia w całym organizmie, w tym naczynia spojówki i taki jest tego efekt.
Powiem też czego na pewno nie stosować: kropli obkurczających naczynia (niestety często polecanych w aptekach), gdyż paradoksalnie w końcowym efekcie rozszerzają naczynia,
żadnych kropli typu świetlik itp., proszę nie robić też żadnych okładów z herbaty, rumianku i innych podobnych.
A może warto też wybrać się do internisty i zmierzyć ciśnienie ogólne?
Pozdrawiam