Dlaczego mam czkawkę, duszności?

Witam, od dłuższego czasu mama(lat63) ma czkawkę,dusznosci towarzyszące jej, podczas jedzenia, mówienia, często też w nocy podczas spania ale rzadziej. Dodam też że mama ma raka jelita grubego oraz, sztuczny odbyt(stomie). Proszę o pomóc bo żaden lekarz nie wie co dać bo żadne dotychczasowe leki nie działają. Dziękuję za odpowiedz

Radziłbym w takim wypadku pogłębić diagnostykę o np. TK klatki piersiowej celem oceny przebiegu nerwu przeponowego. Być może w jakimś jego przebiegu doszło do ucisku lub nacieku (np. powiększone węzły chłonne śródpiersia, naciek nowotworu na przeponę???). O wszystkim powinien decydować lekarz prowadzący rodzinny lub onkolog.