Zapytaj lekarza

1 , 0 2 8 , 6 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam duże wahania wagi?

Witam, pod koniec zeszłego roku byłam u dietetyka, zmieniłam nawyki żywieniowe. Gotuję zdrowo, spożywam sporą ilość warzyw dziennie, owoce- bardzo rzadko, ponieważ było zalecenie, że owoce tylko do południa, fast foodów unikam jak ognia, piję ponad 2 l wody dziennie. Coś słodkiego zjadam raz na tydzień lub dwa. Dodatkowo od początku roku chodzę na basen 2-3 razy w tyg. udało mi się schudnąć ok 7kg, ale mam wrażenie, że utrata wagi znacznie spowolniła, pomimo tego, że nie zmieniałam nic w diecie. popadłam w błędne koło odchudzania, wahania wagi w ciągu tygodnia to nawet 2,5 kg. Tak znaczne wahania odbierają mi chęć do dalszego odchudzania. Skąd te wahania? Co robić?
KOBIETA, 29 LAT około miesiąca temu

Dieta 1000 kalorii

Witam serdecznie,
zada Pani sobie pytanie: "czy robiąc wciąż to samo, mogę oczekiwać nowych efektów?", otóż nie! Po pewnym czasie stosowania diety należy wprowadzać do nie zmiany, w innym razie proces się zatrzyma. Oczywiście z czasem każde odchudzanie przebiega coraz wolniej, ale nie należy się załamywać tylko działać dalej az do osiągnięcia swego celu. Powinna Pani ponownie udać sie do dietetyka w celu modyfikacji diety.
Ponadto nie przejmuje się Pani wahaniami wagi ponieważ jest to normalne, szczególnie u kobiet gdzie zmiana wagi może być następstwem zmian w cyklu kobiety. Przed okresem i w połowie cyklu gromadzimy wodę w organizmie, puchniemy a to przekłada się na wagę.
Proszę zmienić coś w diecie i nie ważyć się zbyt często aby uniknąć stresu, który wcale nie pomaga w odchudzaniu.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to układam też indywidualne diety przez Internet.
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy