Dlaczego mam duże wahania wagi?

Witam, pod koniec zeszłego roku byłam u dietetyka, zmieniłam nawyki żywieniowe. Gotuję zdrowo, spożywam sporą ilość warzyw dziennie, owoce- bardzo rzadko, ponieważ było zalecenie, że owoce tylko do południa, fast foodów unikam jak ognia, piję ponad 2 l wody dziennie. Coś słodkiego zjadam raz na tydzień lub dwa. Dodatkowo od początku roku chodzę na basen 2-3 razy w tyg. udało mi się schudnąć ok 7kg, ale mam wrażenie, że utrata wagi znacznie spowolniła, pomimo tego, że nie zmieniałam nic w diecie. popadłam w błędne koło odchudzania, wahania wagi w ciągu tygodnia to nawet 2,5 kg. Tak znaczne wahania odbierają mi chęć do dalszego odchudzania. Skąd te wahania? Co robić?

Witam serdecznie,
zada Pani sobie pytanie: "czy robiąc wciąż to samo, mogę oczekiwać nowych efektów?", otóż nie! Po pewnym czasie stosowania diety należy wprowadzać do nie zmiany, w innym razie proces się zatrzyma. Oczywiście z czasem każde odchudzanie przebiega coraz wolniej, ale nie należy się załamywać tylko działać dalej az do osiągnięcia swego celu. Powinna Pani ponownie udać sie do dietetyka w celu modyfikacji diety.
Ponadto nie przejmuje się Pani wahaniami wagi ponieważ jest to normalne, szczególnie u kobiet gdzie zmiana wagi może być następstwem zmian w cyklu kobiety. Przed okresem i w połowie cyklu gromadzimy wodę w organizmie, puchniemy a to przekłada się na wagę.
Proszę zmienić coś w diecie i nie ważyć się zbyt często aby uniknąć stresu, który wcale nie pomaga w odchudzaniu.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to układam też indywidualne diety przez Internet.
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk