Dlaczego mam erekcję wobec jednej partnerki?

Witam, tak jak w temacie mój problem albo szczęście polega na tym, że wobec mojej stałej partnerki jestem, wydaje mi hiperaktywny seksualnie (podnieca mnie, mam wzwód, nawet jak mówimy o seksie) a wobec innych jak ma dojść do seksu to nagle dostaje niemocy, czyli podniecenie opada i wzwód (o ile był) maleje. Dodam tylko, że zanim stała się moją partnerką też miałem takie problemy, ale jakoś udało się je przezwyciężyć z nią. Zanim ją spotkałem miałem kilka stosunków, ale takich średnich, bo na początku mój penis nie chciał stać, dopiero jak się chyba wyluzowałem to się udawało. Wiem, że brzmi to bardzo źle, co napisałem, że chcę ją zdradzać, ale boję się, że z nią jestem tylko dla seksu (chociaż wydaje mi się, że ją kocham nie tylko za to). Po prostu chciałbym być pewny, że z innymi kobietami też potrafię bez problemu stawać na wysokości zadania zawsze a nie tylko przez przypadek lub czasami jak się uda i taka świadomość mogłaby mi pomóc w życiowych wyborach w przyszłości. Dodam również, że często się masturbuję i przy masturbacji muszę sam doprowadzić do erekcji dłonią, bo inaczej jest ciężko. Czy tak ma być czy najpierw erekcja? Z innych informacji o mnie to jestem aktywny fizycznie, paliłem papierosy 6 lat, alkohol okazjonalnie. Ostatnio bardzo dużo o tym myślę i chyba wpadłem w depresje z tego powodu, proszę o odpowiedz co mi jest i co tym państwo myślą. Czy jest jakiś ratunek dla mnie i jak mam na to wszystko patrzeć, czy jestem chory, jak się leczyć?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
 Nie napisał Pan o bardzo istotnej informacji - mianowicie ile ma Pan lat.
 Problemy z erekcją u mężczyzn należą do bardzo częstych problemów. Można je podzielić na dwie grupy schorzeń: organiczne - związane w patologią w obrębie układu moczowo-płciowego i czynnościowe - na podłożu psychologicznym.
Fakt, że wzwód występuje z jedną partnerką oraz podczas masturbacji skłania ku naturze czynnościowej problemu.
 Istotnym czynnikiem przyczyniającym się do powstawania problemów ze wzwodem jest stres. Zbyt nerwowy tryb życia, codzienne problemy, brak czasu i pośpiech nie sprzyjają komfortowej atmosferze we współżyciu. Dodatkowo do przyczyn mogą dołączać się relacje z daną partnerką.
W Pana przypadku nie bez znaczenia jest także fakt, że świadomie lub nieświadomie dochodzą do Pana myśli o tym dlaczego taki problem występuje. Myślę, że powinien Pan się zastanowić dlaczego akurat z tą partnerką się udaje i czy takie sprawdzenie się z innymi to na pewno to co Pan chciałby zrobić.
 Pozdrawiam serdecznie!