Dlaczego mam grudki na penisie, które mnie łaskoczą podczas dotyku?

 Witam! Mam taki problem mam na żołędziu grudki perliste i są one bardzo drażliwe podczas dotyku. Chodzi mi dokładnie o to, że podczas dotyku przez partnerkę czuję łaskotanie, jest to również mało komfortowe podczas stosunku. Jak mogę temu zaradzić?

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Grudki perliste prącia są zaliczone do zmian fizjologicznych, czyli nie wymagają leczenia.
Jednak jeżeli rozpoznania zmian nie ustalił lekarz, warto się do niego wybrać w celu potwierdzenia rozpoznania, gdyż zmiany należy różnicować między innymi z kłykcinami kończystymi czy polipami skórnymi. W przypadku kłykcin kończystych leczenie jest konieczne, jest to bowiem choroba przenoszona drogą płciową i może stanowić zagrożenie dla Pana Partnerki (nawet może powodować rozwój choroby nowotworowej).

Wskazana jest wizyta u lekarza, na przykład dermatologa, po zbadaniu lekarz potwierdzi rozpoznanie i wyjaśni jakie są ewentualne metody leczenia (chirurgiczne lub laseroterapia).

Pozdrawiam