Dlaczego mam kaszel i odkrztuszam wydzielinę?

Witam. W przyszłym tyg. jestem zapisana do szpitala na zabieg drenażu ucha. Problem w tym że mam kaszel i odkrztuszam wydzielinę. Zastanawiam się czy iśc w takim wypadku do szpitala. Czy wyżej wymieniona dolegliwość jest przeciwwskazaniem do takiego zabiegu?

Oczywiście trzeba w takim przypadku zbadać pacjenta laryngologiczny oraz osłuchać uważam że do szpitala należy się udać tam na pewno przed zabiegiem będzie badał laryngolog oraz anestezjolog który zbada stetoskopem czy nie ma szmerów nad polami płucnymi