Dlaczego mam kolki po lewej stronie brzucha?

Witam, 2 mies. temu zaczęły się u mnie kolki z lewej str. brzucha i są one tylko podczas chodzenia, nie mam ich też na czczo. Miałam robione USG i wszystko wyszło dobrze. Chodzę codziennie na godzinne szybkie marsze i zrobiłam sobie tydz. przerwy - kolki przeszły. Potem raz poszłam na marsz i po paru dniach kolki wróciły, ale już nie takie mocne. Od jakiegoś czasu zauważyłam też, że mój stolec zawiera dużo żółtego śluzu i podczas podcierania, papier toaletowy jest cały żółty. Dodam, że odżywiam się bardzo zdrowo, codziennie jem też pomidory - czy to ma wpływ na zabarwienie stolca? I czy kolki mają coś wspólnego z kolorem stolca?

Z Pani opisu bardziej prawdopodobną przyczyną kolek jest ruch, szybki marsz. Czy miewa Pani zaparcia? Dieta ma wpływ na kolor stolca, jednak pomidory raczej nie dają żółtego zabarwienia. Warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu który zbada brzuch oraz zleci dodatkowe badania laboratoryjne oceniające funkcję przewodu pokarmowego.