Dlaczego mam koszmary po ciągu alkoholowym?

Witam jestem młody 22 lata chłopak mailem ciąg alkoholu 9 dni codziennie wódka wczoraj odstawiłam alkohol i poszedłem do apteki bo miałem lękiale omamy podrażnienie i cały się trzęsłem dostałem od Pani Magnez Witaminę C fizycznie czuje się świetnie rano poszedłem biegać a by się wypocić i czuje się jak nowo narodzony problem mam z zasypianiem mam koszmary i jestem nerwowy strasznie może ktoś coś polecić ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Taka reakcja organizmu po odstawieniu alkoholu jest normalna, sugeruję pić dużo wody i zdrowo się odżywiać, na nerwy proponuje melise. Z czasem objawy powinny ustąpić. W razie niepokoju sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam

Witam,

niestety alkohol ma niekorzystny wpływ na strukturę snu, a bezsenność jest jednym z objawów abstynencyjnych.
Nie ma uniwersalnego leku stosowanego w takich przypadkach- o podjęciu leczenia odpowiednim preparatem decyduje lekarz po osobistym zbadaniu i zebraniu pełnego wywiadu.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet