Dlaczego mam minimalny ból lewej nogi i napięcie w dole podkolanowym?

Witam, mam 20 lat i od trzech dni czuję minimalny ból lewej nogi i napięcie w dole podkolanowym. Dziś zauważyłam lekkie opuchnięcie łydki. Wydaje mi się, że może mieć to z wiązek z pigułkami antykoncepcyjnymi, które przyjmuję pierwszy miesiąc (dziś 20. pigułka). Nie obserwuję innych objawów np. sugerujących zakrzepicę. Czasami czuję skurcz w łydce i odczuwam ciągnięcie przy chodzeniu. Czy powinnam udać się do lekarza?

Lek. Paweł Szadkowski

Warto to skontrolować podczas wizyty lekarskiej. Może pani wykonać również badanie D-dimerów, które z bardzo wysokim prawdopodobieństwem pozwoli wykluczyć chorobę zakrzepowo-zatorową.