Dlaczego mam negatywne myśli dotyczące innych?

Dzień dobry proszę o pomoc, a mianowicie mam problem od dłuższego czasu, że mam negatywne myśli na temat osób o których tak nie myślę pomógłbym zawsze, a myśli mam takie, że np przekleństwa w głowie na temat osób i potem te wyżuty sumienia co mogę zrobić aby tego się pozbyć strasznie to powoduje u mnie smutek, też wiele razy zostałem zraniony przez dziewczyny, i chciałbym pozbyć się tych myśli wyżutów jest to tak silne że aż źle się czuje i spać nie mogę denerwuje się tym jak taka myśl nadejdzie

Witam serdecznie,
to skomplikowany problem i niepokojące objawy, ale myślę, że uda się Pana doprowadzić do porządku.
Radziłbym jak najszybciej zasięgnąć porady u psychoterapeuty,
Pozdrawiam

Dzień dobry, stan o którym pan pisze może mieć różne przyczyny (np. nerwicowe) jednak bez pełnej diagnozy nie da się tego ustalić. Zachęcam do kontaktu z psychologiem-psychoterapeutą z którym po diagnozie ustali pan dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Witam, warto by było porozmawiać z psychologiem aby zmienić schematy myślenia. Napisał pan że ma negatywne myśli na temat innych ludzi, później ma z tego powodu wyrzuty sumienia. Proszę się zastanowić z jakiego powodu myśli się pojawiają, czego się Pan obawia. Może warto zmienić punkt widzenia, nie skupiać się na tych myślach, natomiast zastąpić je innymi bardziej pozytywnymi (technika wypierania). Proszę spróbować zastąpić niechciane myśli tymi które są pozytywne, być trochę wyrozumiałym wobec siebie i wobec innych i skontaktować się z psychologiem. Pozdrawiam