Dlaczego mam niestabilny puls?

Mam 33 lata. Od 2 tygodni codziennie rano i wieczorem szaleje mi puls. Jest to ponad 100 uderzeń na min. Lekarz pierwszego kontaktu skierował mnie do poradni kardiologicznej. Tylko nie wiem czy to są objawy lękowe czy nerwicowe i jak sobie z nimi radzić. Jakis czas temu miała miejsce taka sytuacja ze kręcilo mi się w głowie puls szalał zaczęły mi dretwiec kończyny dolne i górne oraz twarz. W szpitalu po wykonaniu badań lekarz stwierdził że mam za mało potasu. Przepisywano mi leki na uspokojenie pomogło na jakiś czas. Aż niedawno sytuacja się powtórzyła. Tylko teraz puls szaleje mi dzień w dzień a lekarz bez wyników kardilogicznych nie może nic przepisać. Jsk sobie z tym poradzić?

Witam! Z załączonego przez Pana opisu objawów wynika, że mamy do czynienia z zaburzeniami nerwicowymi. Proszę zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego, po konsultacji wskażą Panu właściwą taktykę terapeutyczną: psychoterapia z ew. wsparciem lekami p/lękowymi. Leczenie doraźne mija się z celem; te problemy wymagają terapii minimum 6 miesięcy (poprawa będzie znacznie szybciej, ale chodzi o minimalizację zagrożenia nawrotem). Jeżeli na NFZ są zbyt długie okresy oczekiwania, to zawsze można skorzystać z usługi komercyjnej. Powodzenia W. Łuczkowski.