Dlaczego mam nieustępujący od 3 miesięcy kłujący ból w klatce piersiowej?

Witam, mam 16 lat i od jakiś 3 miesięcy miewam kłucia w klatce piersiowej. Zazwyczaj to lewa strona klatki piersiowej albo serce. Zaczęło się od tego, że zasłabłam w kościele. Zrobiło mi się nagle gorąco, a raczej duszno, oblały mnie zimne dreszcze, ciemno przed oczami i kręciło mi się w głowie. Wcześniej na wakacjach przytrafiło mi się to tylko raz uznałam, że to przez zmęczenie. Ale tym razem udałam się do lekarza. Dostałam skierowanie na badanie krwi, moczu oraz EKG. Z tego co przeczytałam z EKG wyszło mi niewydolność oddechowa lub coś w tym stylu, a z wyników krwi miałam niedobór żelaza i magnezu ale mój lekarz uznał, że to nie istotne, a na EKG nie spojrzał. Miałam jeść więcej warzyw i owoców. Od czasu tego zasłabnięcia mam te bóle. Martwię się tym troszkę ponieważ te bóle pojawiają się coraz częściej. Podkreślam że jak byłam mała miałam szmery na sercu ale ten sam lekarz osłuchowo uznał, że już ich nie mam i refluks nerek 3 stopnia.
16 LAT ponad rok temu

Witam,

W opisie EKG stwierdzono najpewniej niemiarowość oddechową czyli zmiany-przyspieszenie i zwolnienie rytmu serca- zależnie od fazy oddechu-wdechu/wydechu. Taka niemiarowość jest zjawiskiem normalnym często stwierdzanym u osób młodych.
Powtarzające się zasłabnięcia oraz opisywane dolegliwości w klatce piersiowej mogą świadczyć o napadowych zaburzeniach rytmu serca innych niż wspomniana niemiarowość oddechowa. Takie zaburzenia mogą nie być widoczne w pojedynczym badaniu EKG, gdyż jak wspomniałam występują napadowo i w momencie badania rytm zwykle jest prawidłowy. Większą szansę ich wykrycia daje 24-godzinna rejestracja EKG metoda Holtera- warto zapytać o to lekarza. Oczywiście zaburzenia mogą i tu nie zostać zarejestrowane z uwagi na rzadkie występowanie. Optymalnie byłoby wykonać EKG w trakcie dolegliwości.
Ponadto wskazana jest konsultacja neurologiczna, laryngologiczna-ze względu na zasłabnięcia oraz urologiczna w związku ze stwierdzanym w przeszłości refluksem w układzie moczowym.
Szmer słyszalny nad sercem w dzieciństwie  może obecnie nie być słyszalny-jeśli tak jest oznacza to iz był to tzw. szmer niewinny- nie związany z żadną choroba, często występujący u małych dzieci.

Pozdrawiam