Dlaczego mam obsesję na punkcie jedzenia?

Witam od pewnego czasu mam pewien problem obsesyjnie myślę o jedzeniu prawie 80 % czasu mimo że w ostatnim czasie bardzo schudłam i zaczęły mi wystawac kości ja wciąż nie mogę na sb patrzeć dalej słyszę głos w mojej głowie który mówi mogłabyś być chudsza staram się unikać jedzenia jak tylko mogę a jeżeli już ewentualnie coś zjem to albo je wyrzucam albo chowam po kątach mimo że lekarz stwierdził że mam niedowage ja dalej nie lubię siebie mimo że waże 51 kilo uważam że mogłabym ważyć mniej np te 48 kilo dodam jeszcze że zaczęły mi wypadac włosy i od ponad 2 miesięcy nie miałam okresu i tu moje pytanie czy to może być anoreksja

Dzień dobry,
Na podstawie Pani opisu wnioskuję, że to mogą być objawy anoreksji. Niestety postawienie diagnozy wymaga dłuższego wywiadu i dlatego doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychiatry, gdyż najprawdopodobniej wymaga Pani leczenia. Najlepszym rozwiązaniem byłaby również wizyta u psychologa psychoterapeuty, gdyż oprócz ewentualnej farmakoterapii niezbędna jest także psychoterapia w przypadku zaburzeń odżywiania. Niepokojący jest również stan Pani zdrowia fizycznego, ponieważ zanik okresu (będący jednym z objawów zab. odżywiania) świadczyć może o poważniejszych niedoborach lub wahaniach hormonalnych w organizmie. Warto porozmawiać o tym z lekarzem psychiatrą, który być może przepisze witaminy, zaleci podstawowe badania krwi i podpowie, co robić dalej. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i radziłabym zadbać o siebie i udać się do specjalisty.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/