Dlaczego mam okres już 22 dzień, podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam! Nie wiem co mam robić? Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne od pierwszego dnia okresu i ciągle go mam. Czy to jest normalne? Biorę pierwszy raz tabletki antykoncepcyjne. Zaczynam się zastanawiać czy brać drugie opakowanie? Mój okres już trwa 22 dni, nigdy tak nie miałam. Dlaczego tak się dzieje? Proszę o radę...

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przy pierwszych opakowaniach tabletek ma prawo występować nieregularne, nawet ciągłe krwawienie. Powinno ono zaniknąć przy trzecim-czwartym opakowaniu tabletek. Możliwe, że przepisane tabletki posiadają zbyt niskie dawki hormonów, jak na potrzeby Pani organizmu. Jeśli krwawienia nie są bardzo intensywne, to może Pani poczekać do kolejnego opakowania i zobaczyć czy się zmniejszą. Jeżeli zachowają taką samą intensywność w kolejnym cyklu może Pani poprosić swojego ginekologa o zmianę tabletek.

Pozdrawiam serdecznie!