Dlaczego mam opuchnięte paliczki?

Dzień dobry, Mam opuchnięte policzki, prawy policzek jest większy. Są cieplejsze i jak dotykam miękkie, cieplejsze. Czasem mam wrażenie że odczuwam świąd skóry. Zauwazylam ze nad prawym okiem tez mam lekkie opuchnięcie. Lekarz powiedział mi ze to utrudniony odpływ chłonki. Nie mialam żadnych zabiegów, uszkodzeń skóry,nie gorączkuję. Choruję na niedoczynność tarczycy. Czy moze to być od hormonów? Niepokoi mnie to.

Witam. Konieczna jest wizyta u lekarza, zebranie wywiadu nt. chorób przewlekłych, przeprowadzenie badania fizykalnego. Postawienie diagnozy z poziomu portalu jest niemożliwe.