Dlaczego mam plamy na dekolcie po piciu alkoholu?

Wotan. Mam atopowe zapalenie skory odkad pamietam. Niedawno zauwazylam ze po alkoholu w niedużych ilosciach, wystarczy nawet pół piwa mam duszności i plamy na dekolcie? Czym to jest spowodowane?

Lek. Michał Lenard

Pani objawy mogą być spowodowane defektem enzymu wątrobowego odpowiedzialnego za rozkładanie alkoholu - dehydrogenazy aldehydowej. Defekt ten jest uwarunkowany genetycznie, nie ma obecnie możliwości leczniczych, dlatego należy unikać picia alkoholu, lub znacznie je ograniczyć. Pozdrawiam!