Dlaczego mam powiększone jajniki?

Dzień Dobry! Byłam u ginekologa który przeprowadził mi badanie usg dopochwowe. Pani powiedziała że jajniki są dobre tylko powiekszone ale wszystko jest w porządku. Zrobiła mi także cytologia, powiedziała że najprawdopodobniej mam infekcje bakteryjna. Jaka może być przyczyną większych jajników i czy to od infekcji ? Okres mialam 30 czerwca a cykl trwa 27 dni. Dziękuję

szanowna Pani pytanie należy kierować do lekarza prowadzącego ponieważ przyczyn może być wiele