Dlaczego mam powiększone węzły chłonne odczynowe?

Witam mam powiększone węzły chłonne odczynowe stwierdził lekarz szukamy przyczyny tego stanu zrobiono mi zdjęcie rtg pantomogram okazało się że lekarz ok 12 lat temu nie wyrwał mi 8 dolnej prawej w całości został dość duży korzeń na zdjęciu korzeń jest już u góry nie przebił dziąsła a od niego w dół ciągnie się taka chmurka ciemna dość duża w szczęce ok 4cm tak to na zdjęciu widać co to może być czy coś groźnego? poza ropą torbielą? wszystko inne bez zastrzeżeń jak to się usuwa na chirurga szczękowego długo się czeka czy udać się do szpitala czy musi być znieczulenie ogólne?

Trudno oceniać czym jest opisywana przez Panią zmiana w obrazie RTG, Proszę iść z wynikiem do stomatologa a najlepiej bezpośrednio do chirurga szczękowego który powie, jakie są możliwości.