Dlaczego mam problem z gardłem i nieświeżym oddechem?

mam problem z gardlem. czesto, mimo myciu zebow, mam nieswiezy oddech rano (ale nie taki jak sie nie umyje zebow, ale taki po prostu bardzo nieprzyjemny). od dluzszego czasu robi mi sie babel na wewnetrznej stronie ust, zwlaszcza jak nie umyje zebow na noc. czesto lapia mnie infekcje gardla. wyczytalam w internecie ze moglabym zrobic wymaz gardla, ale nie jestem pewna czy to dobra porada. no i nie wiem tez gdzie sie udac po taki wymaz.

Witam
Zalecałabym wizytę u stomatologa i laryngologa.
U stomatologa w celu wykonania badania stanu jamy ustnej- w celu wykluczenia ognisk próchnicy oraz stanu zapalnego ze strony przyzębia( dziąseł). Dopiero, gdy stan jamy ustnej jest bez zastrzeżeń, a problem dalej występuję konsultację u laryngologa. Wymaz z gardła wykonują przeważnie laryngolodzy.
Pozdrawiam
Dr Halina Gabara Bujok