Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 7 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam problem z koncentracją i budowaniem zdań?

Witam serdecznie, Wychowałam się w rodzinie z ojcem alkoholikiem. Nigdy nie radziłam sobie ze stresem. W gimnazjum miałam nerwicę żołądka. W trakcie studiów psychiatra stwierdził nerwicę lękową i fobię społeczną. Byłam na 4 wizytach u psychologa, ale terapię przerwałam przez obowiązki. Nie czułam też zaangażowania psychologa (zadania typu „wypisz, co w sobie lubisz”; jedzenie jogurtu w trakcie spotkania itp.). Od tej wiosny jest ciągle gorzej. Jestem zmęczona, mam problem z koncentracją, nawet z budowaniem zdań. Podjęcie decyzji wywołuje u mnie lęk. Załatwienie drobnej sprawy urasta do wielkiego problemu. Nie mam kontroli nad swoim życiem, złymi nawykami. Prawie codziennie, nagle pojawia się miażdżące uczucie niższości – jakbym była człowiekiem gorszej kategorii, nie lubię wtedy nawet własnego odbicia. Mimo to, przy ludziach jestem pogodna – jakbym nieświadomie wkładała maskę. Odchodząc na bok często czuję stres albo smutek. Raz jestem zazdrosna o uwagę jak małe dziecko, innym razem czuję się jak zmęczona życiem staruszka. Co jakiś czas mam też inne stany – jestem pobudzona, bardzo otwarta, czuję, że jestem atrakcyjna, snuję plany rozwoju, podskakuję itp. – taka euforia trwa krótko (1-5 h) i czuję się po niej zmęczona. Te stany bardzo mnie męczą. Relacje z partnerem i rodziną są trudne – jestem oschła, z tego mam wyrzuty sumienia, ale nie potrafię inaczej. Gdzie w Warszawie szukać pomocy? (na NFZ lub niedrogie poradnie). Z góry dziękuję.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Nerwica - kiedy warto udać się do specjalisty?

Witam, na pewno potrzebuje Pani pomocy specjalisty. Może Pani zapisać się do psychoterapeuty do Poradni Zdrowia Psychicznego, wykaz poradni jest np. na str. https://swiatprzychodni.pl/specjalnosci/psychiatra/warszawa/. W każdej poradni jest prowadzona psychoterapia, lub skorzystać z płatnej pomocy tu średnia cena sesji to 110-130 zł. Pozdrawiam

Psycholog i psychoterapeutka, absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA.
0

Dzień Dobry Pani,

Są dostępne Poradnie Zdrowia Psychicznego, w ramach NFZ-tu, bez skierowania. Proszę już nie czekać i sięgnąć po potrzebną i rozwojową Pani pomoc psychologiczną/psychoterapeutyczną.

Wspieram Panią mentalnie w decyzji, irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy