Dlaczego mam problem z koncentracją i budowaniem zdań?

Witam serdecznie, Wychowałam się w rodzinie z ojcem alkoholikiem. Nigdy nie radziłam sobie ze stresem. W gimnazjum miałam nerwicę żołądka. W trakcie studiów psychiatra stwierdził nerwicę lękową i fobię społeczną. Byłam na 4 wizytach u psychologa, ale terapię przerwałam przez obowiązki. Nie czułam też zaangażowania psychologa (zadania typu „wypisz, co w sobie lubisz”; jedzenie jogurtu w trakcie spotkania itp.). Od tej wiosny jest ciągle gorzej. Jestem zmęczona, mam problem z koncentracją, nawet z budowaniem zdań. Podjęcie decyzji wywołuje u mnie lęk. Załatwienie drobnej sprawy urasta do wielkiego problemu. Nie mam kontroli nad swoim życiem, złymi nawykami. Prawie codziennie, nagle pojawia się miażdżące uczucie niższości – jakbym była człowiekiem gorszej kategorii, nie lubię wtedy nawet własnego odbicia. Mimo to, przy ludziach jestem pogodna – jakbym nieświadomie wkładała maskę. Odchodząc na bok często czuję stres albo smutek. Raz jestem zazdrosna o uwagę jak małe dziecko, innym razem czuję się jak zmęczona życiem staruszka. Co jakiś czas mam też inne stany – jestem pobudzona, bardzo otwarta, czuję, że jestem atrakcyjna, snuję plany rozwoju, podskakuję itp. – taka euforia trwa krótko (1-5 h) i czuję się po niej zmęczona. Te stany bardzo mnie męczą. Relacje z partnerem i rodziną są trudne – jestem oschła, z tego mam wyrzuty sumienia, ale nie potrafię inaczej. Gdzie w Warszawie szukać pomocy? (na NFZ lub niedrogie poradnie). Z góry dziękuję.

Dzień Dobry Pani,

Są dostępne Poradnie Zdrowia Psychicznego, w ramach NFZ-tu, bez skierowania.
Proszę już nie czekać i sięgnąć po potrzebną i rozwojową Pani pomoc psychologiczną/psychoterapeutyczną.

Wspieram Panią mentalnie w decyzji,
irena.mielnik.madej@gmail.com