Dlaczego mam problem z krzywą twarzą?

Witam, mam problem z krzywą twarzą. Wiem, że każdy ma astmetryczną twarz, ale u mnie to wyglada tak, że patrząc trochę z prawej strony to mam taką zaokrogloną twarz, a patrac z lewej to jest taka podłużna i taka smukła. Do jakiego lekarza się udać/jaki specjalista stwierdzi co mi jest? Krzywy zgryz, może coś z kośćmi?

Dzień dobry, sam Pan już rozpoznał, że wszystkie twarze są asymetryczne. Jeżeli asymetria jest tak duża, że pacjent chciałby ją za wszelką cenę zmniejszyć, należy sprawdzić co jest przyczyną asymetrii. Powodem może być kształt czaszki, której wzrost był nieregularny - w tym przypadku niewiele można pomóc. Czasem jest to żuchwa. Żuchwa ma kształt zbliżony do zaokrąglonej litery V. U niektórych ludzi wzrost może być zakłócony i jedno ramię żuchwy może urosnąć, i na długość i na grubość, bardziej niż drugie. Wywołuje to asymetrię twarzy, przesunięcie brody i nierówne policzki. W tym przypadku można udać się do doświadczonego chirurga szczękowego z prośbą o poradę, czy istnieje możliwość skorygowania wady przy pomocy operacji. Niektóre kliniki oferują operacje dwuszczękowe, korygujące nie tylko zgryz, ale cały wygląd twarzy. Kolejnym powodem asymetrii mogą być części miękkie twarzy. Jeżeli szersza i grubsza część powstała wskutek przerostu mięśnia żwacza, można przy pomocy botoksu wyrównać objętość mięśni. Botoksu używa się po silniej wykształconej stronie, aby zmniejszyć napięcie mięśnia, co doprowadzi do redukcji masy mięśniowej. Pomocą na nierówne wykształcenie części miękkich twarzy może być również operacja plastyczna. Porady udzieli doświadczony lekarz - chirurg plastyczny.