Dlaczego mam problem z nerwami, opanowaniem pewnych emocji?

Witam. Mam problem z nerwami, opanowaniem pewnych emocji. Ciągle krzyczę jestem nerwowa boje się bo najbardziej cierpi na tym miała córka która ma 21 miesięcy. Potrafię na nią krzyczeć kiedy źle coś zrobi, przeklinam bez powodu. Nie wiem co się ze mną dzieje kupiłam nawet w aptece tabletki na uspokojenie ale nie widzę po nich żadnych zmian. Moja córka robi się taka jak ja również ciągle krzyczy i jest nerwowa. Nie umiem się opanować. Co mam robić ? Co się dzieje ?

Witam,

dzieci modelują zachowanie rodziców, uczą się poprzez obserwację. Co Panią tak denerwuje, opieka nad córką, konieczność zostania w domu? Opisuje Pani swoją reakcję (zachowanie), w sytuacji z dzieckiem, niewiele danych Pani prezentuje, zalecane jest wsparcie specjalistyczne -psychoterapeutyczne. Psychoterapia umożliwi Pani zrozumieć swoje emocje w określonym kontekście, poprawi się jakość życia Pani i dziecka. Polecam podejście poznawczo - behawioralne.

Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią,
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Problemy z kontrolowaniem emocji i nadmierna nerwowość
są najczęściej reakcją obronną ludzkiej psychiki na stres,
lęk czy traumatyczne przeżycie z przeszłości.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani trudności
z opanowaniem emocji i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
oraz zdobyć umiejętność kontrolowania emocji
i radzenia sobie ze stresem, dzięki czemu odzyska
Pani spokój i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl