Dlaczego mam problem z orgazmem łechtaczkowym?

Witam, mam 20 lat, współżyję ze swoim chłopakiem prawie od roku, ale niestety nie osiągnęłam jeszcze żadnego orgazmu. Mój główny problem polega na tym, że z łatwością osiągam orgazm łechtaczkowy podczas oglądania filmów... Wtedy wystarczy mi dosłownie parę chwil, kilka ruchów, potarć o łechtaczkę i orgazm gotowy, a za kilka chwil kolejny i kolejny... Problem w tym, że gdy nawet sama dotykam się palcami, ale już bez filmów, nie podnieca mnie już tak bardzo i nie mogę się doprowadzić do orgazmu. A co do współżycia z partnerem, wygląda to podobnie. Chłopak pieści mnie oralnie i palcami, jest mi dobrze, lecz nie są to silne odczucia, a orgazm wydaje się być gdzieś daleko... Nie wiem czemu tak jest, że podczas oglądania filmów, orgazm przychodzi z taką łatwością, szybkością, a nawet ilością... Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Orgazm u kobiety związany jest nieodłącznie z psychiką. Filmy erotyczne czy pornograficzne zawierają duży ładunek bodźców seksualnych, dlatego łatwo jest osiągnąć szczytowe podniecenie w trakcie masturbacji połączonej z oglądaniem takiego filmu. Masturbacja oraz współżycie z partnerem bez filmu są mniej nasycone erotycznymi bodźcami.
Warto, żeby starała się Pani skupić na przyjemności, jaką daje sobie lub jaką daje Pani partner w trakcie pieszczot. Warto wyeliminować filmy na jakiś czas, by mogła Pani skupić się na bodźcach dostarczanych przez partnera. Może Pani także w trakcie stosunków czy pieszczot uruchamiać swoją wyobraźnię. Erotyczne fantazje mogą dodać współżyciu pikanterii oraz dostarczyć dodatkowych bodźców.
Warto, żeby rozmawiała Pani z partnerem na temat tego, co sprawia Pani przyjemność i jak chce być Pani pieszczona. Wtedy on będzie mógł lepiej dopasować swoje działanie do Pani potrzeb. Możecie także wprowadzać do swojego współżycia elementy podpatrzone na filmach, np. nowe pozycje, odgrywanie scenek, zabawki erotyczne, itp. W seksie dozwolone jest to, co sprawia obojgu przyjemność, dlatego warto czasem poeksperymentować.

Pozdrawiam