Dlaczego mam problem z osiągnięciem orgazmu pochwowego?

Witam, Mam problem z osiągnięciem orgazmu pochwowego, współżyje z moim obecnie już narzeczonym od 3 lat i dalej nic, z łechtaczkowym nie mam problemu. Dodam że od 2 lat lecze się na nerwice natręctw, brałam tabletki przez 2 lata które niedawno odstawilam i objawy wróciły, obecnie uczęszczam na terapię. . Dodam że przed nerwicą, współżylismy rok i wtedy też nie udalo mi się go osiągnąć, mam prawie 21 lat i czytalam ze niektóre kobiety szczytują dopiero z wiekiem. Jaka może być ogólna przyczyna, pozdrawiam.

Dzień dobry!

Orgazm jako zjawisko fizjologiczne jest tylko jeden. Różne są jedynie drogi jego osiągania. Dla większości kobiet najbardziej dostępną drogą jest łechtaczkowa. Samo w sobie nie jest to w żaden sposób niepokojące ani nie jest zaburzeniem.

Pozdrawiam!